Beinsports1 izle - websporlive.com Beinsports2 izle - websporlive.com Beinsports3 izle - websporlive.com Tivibuspor1 izle - websporlive.com Tivibuspor2 izle - websporlive.com Tivibuspor3 izle - websporlive.com SMARTSPOR (CANLI) izle - websporlive.com Webspor izle,websporlive,webspor,beinsports izle,tivibuspor izle,lig tv izle,maç yayını izle,taraftarium
Cevap Gönder  Konu Gönder 
Sayfa (7): « İlk [1] 2 3 4 5 Sonraki > Son »
Teknolojiden Sorumlu Müdür Yardımcılığı
Yazar Mesaj
ihsanunal
Administrator

Grup: Administrators
Durum: Çevrimdışı

Teknolojiden Sorumlu Müdür Yardımcılığı

"Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olaylari, küçük beyinler ise kisileri konusur."   HYMAN RICKOVER      "Öyle horozlar vardir ki, öttükleri için günesin dogdugunu sanirlar."   H.DUNANT

Bu Mesaj 08-01-2008 08:02 PM değiştirilmiştir. Değiştiren... : ihsanunal.

08-01-2008 06:57 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
KORAY
Formatördü

Grup: Registered

RE: Teknolojiden Sorumlu Müdür Yardımcılığı

Bakanlığın Bilişim Teknolojilerine ne kadar önem verdiğini bir kez daha görmüş olduk. Bu seminer sayesinde okullarımızda artık Bilişim Teknolojilerinden sorumlu müdür yardımcıları olacak ve bu zatı muhteremler eminim bu teknolojinin gelişmesinde önemli katkılar sağlayacaklar...Ama tek korkum sonlarının görevleri iptal edilen formatör arkadaşlarımıza benzemesidir.Ne diyelim eminim büyüklerimiz bununda hesabını önceden yapmışlardır.Daha yapıp bozulacak çok şey var.Türkiye sizinle gurur duyuyor...[/color][/size][/font]

08-01-2008 11:43 PM
alakko
Formator

Koray hocama aynen katılıyorum.
  Biz yaz sıcağında 30 gün kursa gittik, bırakın müdür yardımcılığını 6 aylık geçici görevi 4 ay sonra iptal ettiler. Üstelik hiç bir denetim ve değerlendirme olmadan.
  Şu an da olur bekliyoru ...
  Okulumda ek ders sorunun olmasa (14 saat branş dersim var başka ders yok) formatörlüğün f sini bile istemem.

09-01-2008 11:03 AM
muhya62
Formator

forumdaki arkadaşlarıma saygılar sunuyorum.formatörlüğü iptal edilmiş  birisi olarak yine de gelişmeleri takip ediyorum.her ne kadar umudum olmasa da.kadrolu müdür yardımcılıgı ile ilgili bir yazı okudum ihsan hocamız yayımlamış.beni yani sınıf öğretmeni olan yerime ücretli öğretmen çalıştırıldığından dolayı formatörlüğü iptal edilen beni bu konu ilgilendiriyor mu.gerçeklikten o kadar uzak görünüyorki bu yüzden net bir açıklama bekliyorum.saygılar sunuyorum.

09-01-2008 11:48 AM
yumurtalıkonur
YUMURTALIK-YİBO

dönem ortasında haftalık ders saati sayısı 2 saatten 1 saat'e döşürüldü. Her geçen gün yeni bir bilgisayar labaratuvarı okullarımıza kuruluyor ve bir sorumlusu, anlayan, bilen yok. Ve öğretmen arkadaşlar artık okullarına bilgisayar labaratuvarı istemiyolar.

-adana-yumurtalık-barbaros--yibo-
09-01-2008 12:09 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
yumurtalıkonur
YUMURTALIK-YİBO

bu siteyi işleten arkadaşlar sağolsunlar güzel bir paylaşım ortamı olmuş burası ama biz kendi sorunlarımızı biliyoruz. Umarım çözüm hatalar dahada büyümeden bulunacaktır.

-adana-yumurtalık-barbaros--yibo-
09-01-2008 12:11 PM
akavran
Uzman Formatör

İlginç bir noktada formatörlük görevlendirmesi açıklanmadan kadrolu müdür yardımcılarına yönelik BT sınıfı kurs başvurusu yapılıyor. Ayın 14'ü son. Almadınız bari müsaade edin de formatörlük başvurularının onayı çıksın ondan sonra bu kararı alın.

Üstelik Aralık ayındaki formatörlük başvurularının aşılması zor şartlarından biri de okulunda vekil veya asil müdür yardımcısı konumunda olmamak iken bir ay sonra tam tersi bir uygulama (tuhaf).

Üstelik okullardaki formaliteler, angaryalar ve evrak işlerine yetişemeyen müd. yardımcılarına bir de bu görev verilmekle ne yapılmak isteniyor(!) anlamak çok güç.

09-01-2008 05:51 PM
basbag
Uzman Formatör

değerli arkadaşlar formatörlük onayının en geç 1 ocakta gelmesi gerekiyordu ama henüz gelmedi sebebi ise formatörlük başvurusu yapan 58 öğretmen arkadaşın 10 tanesi sınıf öğretmeniydi bu 10 sınıf öğretmeninin okullarında norm kadro fazlası olmasına rağmen ADANA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN yine saçma bir kararı ile başvuruları iptal olmuştur. Gerekçesi ise koordinatör okullarda (kendi okullarında değil) ücretli sınıf öğretmeni çalıştırılması. bundan sonra formatörlük devri bitmiştir. öğretmenlik hayatında bütün herkese başarılar dilerim. bildiğim kadarıyla bu şartlara uyan 1 kişi var o da İbrahim Atalı Ç.P.L de görev yapan Süleyman Kavuncuoğlu arkadaşımız çünkü süleyman hocam norm kadro fazlası ve kendi branşında başka öğretmen yok. Onun dışındaki hiçbir öğretmen arkadaşımın zannetmiyorumki Adana Milli Eğitimin öne sürdüğü şartları yeterli olan hiçbir öğretmen olsun..

Herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım..

Bu Mesaj 09-01-2008 07:34 PM değiştirilmiştir. Değiştiren... : basbag.

09-01-2008 07:27 PM
basbag
Uzman Formatör

[/b]DEĞERLİ ARKADAŞLAR MÜDÜR TEKNOLOJİDEN SORUMLU MÜDÜR YARDIMCILIĞI İÇİN VERDİĞİM DİLEKÇENİN CEVABI GELDİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTiYORUM...

SAYI:Yön.Ata.Bür.232.1/1147[/color][/font]
KONU: Ferhat BAŞBAĞ

YEŞİLEVLER İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

İLGİ:17/07/2007 TARİH VE 2130 SAYILI YAZINIZ.

Okulunuz sınıf Öğretmeni Ferhat BAŞBAĞ'ın ilgide kayıtlı dilekçesiyle ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü 31/12/2007 tarih ve 45527 sayılı yazıları ekte gönderilmiştir.

Bilgilerinizi ve adı geçeninde bilgilendirilmesini rica ederim..

Mehmet ÇABUK
                                                                           Şube Müdürü

İlçeniz (a) Yönetmeliğin Norm kadro Belirlemeye İlişkin Hükümler bölümünün 8. maddesinin (b) bendinde, kapsama dahil okul ve krurumlardan; İlköğretim Okullarının öğrenci sayıları esas alınarak Bakanlığımızın ilgi (b) Norm Kadro tespit çizelgesi ile Yeşilevler  İlköğretim Okuluna 1 Müdür Başyardımcısı ve 4 müdür yardımcısı kadrosu tahsis edilmiş olup bunun dışında ayrıntılı olarak Teknoloji yada başka bir branş müdür yardımcısı kadrosu belirtilmemiştir.

Bu nedenle; ilgilinin dilekçesine herhangi bir işlem yapılmamıştır...

Gereğini rica ederim...

Atil la Gülsar
                                                                            Vali  a.
                                                                            Müdü r

evet arkadaşlar aldığım cevap böyle Smile 01/08/2008 tarihinde Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden çıkan formatör görevlendirilmeyen okullarda konuya ilgisi olan ve iyi derecede bilgisayar kullanan kadrolu bir müdür yardımcısı tarihi ve saati daha sonra belirlenecek Bilgi Teknolojisi Kullanımı ve işletilmesi konulu Eğitim seminerine katılacak. Bizim verdiğimiz dilekçenin işleme konulmasından yani 31/12/2007 [b]tarihinden 1 gün sonra bu yazı Adana Milli Eğitimin Her zaman yaptığı gibi alel acele çıkarmasına yol açtırmıştır. oysaki yönerge apaçık ortada Milli Eğitim Bakanlığının 15.09.1993 tarihindeki 2378 sayılı Tebligler Dergisindeki yönergesinde Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarında Bilgisayar Formatör Öğretmenlerinin Görevleri Hakkındaki Yönergenin 20. maddesinde Bilgisayar laboratuarı bulunan okullara ilave bir müdür yardımcısı kadrosu verilir ve bilgisayar koordinatör öğretmeni müdür yardımcısı olarak görevlendirilir. Bakın arkadaşlar ben dilekçeme bu maddeyi de eklemiştim. dikkat ederseniz 20. madde de ilave bir müdür yardımcısı diyor ve görevlendirilir diye de kesin bir hüküm var bunun Norm Kadro Yönetmeliği ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur. Formatörlük iptali için mahkemeye vermiştim dava sürüyor bir de bu dilekçeme gelen yazı için de mahkeme yolu gözüküyor bunu da mahkemeye vereceğim bilgilerinize sunulur..

Herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım..

Bu Mesaj 10-01-2008 02:27 PM değiştirilmiştir. Değiştiren... : basbag.

10-01-2008 02:19 PM
gokhan01
Eski Formatör
**

Toungue  RE: Teknolojiden Sorumlu Müdür Yardımcılığı

arkadaşlar ben merak ediyorum; devletin trilyonlar harcayıp okullara kurmuş olduğu bt sınıflarının düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlayabilecek, teknolojiyi takip edip, daha doğrusu teknolojiden anlayan kaç tane müdür yardımcısı var acaba. tanıdığınız müdür muavinlerini gözünüzün önünden geçirin bakalım. haaadddddiiiii hafızanızı zorlayın biraz.....

Gökhan İyier
Vakıfbank İlköğretim Okulu
Müzik Öğretmeni
Eski Bilişim Teknolojileri Formatörü
11-01-2008 10:17 AM
Sayfa (7): « İlk [1] 2 3 4 5 Sonraki > Son »
Cevap Gönder  Konu Gönder 

Yazdırılabilir Bir Versiyon Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Konuyu Favorilerime Ekle

Forum Geçişi
Forum istatistikleri
En Cok Görüntülenen KonularEn Cok cevaplanan KonularEn Son Cevaplan KonularSon konularEn Cok Mesaj Yazan ÜyeBugün En Cok Mesaj YazanlarEn Yeni üyelerEn Cok Görüntülenen ForumEn Cok İtibar Puanı Olan Üye
(49366 Görüntülemeler)

(46917 Görüntülemeler)

(25394 Görüntülemeler)

(23169 Görüntülemeler)

(22760 Görüntülemeler)

(178 Yanıtlar)

(107 Yanıtlar)

(99 Yanıtlar)

(64 Yanıtlar)

(55 Yanıtlar)

(12090 Konular ve 12193 Mesajlar)

(1034 Konular ve 1644 Mesajlar)