Beinsports1 izle - websporlive.com Beinsports2 izle - websporlive.com Beinsports3 izle - websporlive.com Tivibuspor1 izle - websporlive.com Tivibuspor2 izle - websporlive.com Tivibuspor3 izle - websporlive.com SMARTSPOR (CANLI) izle - websporlive.com Webspor izle,websporlive,webspor,beinsports izle,tivibuspor izle,lig tv izle,maç yayını izle,taraftarium
Cevap Gönder  Konu Gönder 
Sayfa (7): « İlk < Önceki 1 [2] 3 4 5 6 Sonraki > Son »
Teknolojiden Sorumlu Müdür Yardımcılığı
Yazar Mesaj
talip
Uzman Formatör

Grup: Registered
Durum: Çevrimdışı

RE: Teknolojiden Sorumlu Müdür Yardımcılığı

Sayın yetkilileri Türkiye'nin hiç bir yerinde olmayan ve sadece Adana'ya has olan bu uygulamadan dolayı aslında Milli Eğitim Müdürlüğümüzü tebrik etmek gerekir.
çünkü kendi personelinin gelişimi için ayrı bir kurs açıyor.
böyle bir gelişme nerde var!
Türkiye'nin her yerinde formatör görevlendirmeleri yapıldı; ama burda hala bekliyor...
bunun altından bir bit yeniği çıkmasa iyi...
Ayrıca biz hala förmatör gibi görevlerimizi yapıyoruz ve hala 6 veya 10 saat derse giriyoruz. ama idarecilerimiz eğer formatör görevlendirmeleriniz olmazsa size ek ders yazmayacağız diyor. peki mu mağduriyetimiz nasıl giderilecek.
her neyse;
biz ne bilek begim böyükler bilir...

11-01-2008 10:40 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
cinoemre
Üye
**

anca görevlendirme başka bişe yok

11-01-2008 12:19 PM
muminisse
Eskiden Formatördü

talip arkadaşıma tamamen katılıyorum. Okulumuzda yerime kadrolu öğretmen olmasına rağmen bölgemizde sınıf öğretmeni açığı olmasından dolayı görevlendirmem olmadı. ve ben onayımın geleceğini umarak görevime devam ettim. şimdi bizlere diyorlar ki ek dersi sadece 6 veya 10 saate kadar alacağımız söyleniyor böyle bir saçmalık olur mu? madem görevlendirmeyecektiniz o zaman neden görevlendirme başvurusu için bizlere forum gönderdiniz, ve neden görevlendirilmeyeceğimiz bizlere bildirilmedi geçen zaman içindeki ek ders kaybımızı kim karşılayacak. bir sorumlu bana bunun cevabını versin. Buradan Tüm arkdaşlardan rica ediyorum bu müdür yardımcılığı işi nasılsa önceki gibi fiyasko ile sonlanacak. olurki bizden yeniden görevlendirme talebinde bulunurlarsa kesinlikle başvuruda bulunmayalım. herkese selamlar

Taş ta yumurtanın üzerine düşse, yumurta da taşın üzerine düşse, her durumda yumurta kırılır.
11-01-2008 12:28 PM
kılıç kenan
Formator

Arkadaşlar benim okulumda şu an 3 norm fazlası öğretmen var. Biri ben, diğer iki arkadaş da başka bir okulda Md. Yar. iken kadroları iptal edildi. şu an görevlendirme ile devam ediyorlar. Okulumuzdaki 2 Md. Yrd. nın da kadroları iptal edildi onlar da görevlendirme ile devam ediyorlar. Gelen yazıda kadrolu Md. Yrd. aranıyor. Şu durumda okulumdaki Md. Yrd. ları kadrolu değil ve 3 norm fazlası öğretmen var ve benim formatörlük onayım büyük olasılıkla iptal edilecek. Ayrıca okulumuzda bilgisayar öğretmeni de yok. Yani bilişim teknolojisi sınıfı sahipsiz kalacak. Merak ediyorum; amaç "üzüm yemek mi? Bağcıyı dövmek mi?"
  Bu arada bir arkadaşımızın tayini çıktı. Şubat tatilinde ilişik keserek yeni okuluna gidecek ve ben o arkadaşın sınıfını alacağım. Ben sınıfıma girer verilen görevi yaparım ama teknoloji sınıfı ne olur bilemiyorum
   Herkese selamlar.

11-01-2008 05:08 PM
akavran
Uzman Formatör

kılıç kenan hocam; ben kendi okulumda normdum. Formatörlükten dolayı müdürüm daha önce kapattığı bir normu açtı ve sıralı atama yapıldı. Daha sonra hem formatörlüğüm iptal edildi,norm fazlası durumuna düşürüldüm ve şimdi de şartlarımız tuttuğu halde formatör olmamıza izin verilmiyor. Sebep ilimizde sınıf öğretmeni açığı varmış. Sırf formatörlük safsatası yüzünden mağdur duruma düştüm ve başka bir okula görevlendirildim. Benim bu mağduriyetimi gören ve ilgilenen yok çünkü öğretmeniz ya köle zihniyeti ile hereket etmemiz bekleniyor bizden. Bu nedenle mem e dava açmaya hazırlanıyorum. eğer formatörlük vermezlerse haftaya mem i mahkemeye vereceğim.

Siz bu kursu açarken sınıf öğretmeni açığının oluşacağını bilmiyor muydunuz? Yoksa bizim görmediğimiz bir ışık mı görüyorsunuz? Madem açığınız var 7000 küsür sözleşmeli ataması yapıldı, Adana'yı açık gösterseydiniz ya. Yok illa birileri mağdur edilecek ve yine başka birileri bundan tarifsiz bir zevk duyacak.

müd. yard. olarak görevlendirilen diğer sınıf öğretmenleri neden hala görevde. Açık varsa onlarıda alın. Diğer bölümlerde görevlendirilenler de var.
Yoook. Onlar iş görüyor. Formatörler ise akşama kadar oturup çay kahve içiyor...

Eninde sonunda bu soruna bir çözüm getirmek zorunda kalacaklar. İşte o zaman teknolojiye yenik düşüp utanacaklar. Tam bu sırada hiç bir arkadaşın bu işe girmemesi onlar için okkalı bir şamar olur. Her okulumuzda BT sınıfı var diye övünemeyecekler. Çünkü çoğu BT sınıfı teknoloji çöplüğü haline gelmiş olacak.

Neyse söylenecek çok şey var ama şimdilik bu kadar. Herkese saygılar...

Bu Mesaj 12-01-2008 01:15 AM değiştirilmiştir. Değiştiren... : akavran.

12-01-2008 01:13 AM
basbag
Uzman Formatör

adana milli eğitim müdürlüğünde bulunan herkes bu işten sorumlu olan formatör görevlendirmelerini eline yüzüne bulaştıranlar bence görevlerinden istifa etsinler. Türkiye'nin herhangi bir ilinde bile böyle saçmalık görülmemiştir. bu saçmalıkları madde madde sıralayayım.

1- 10 ağustos ta belgelerimizi aldık. Türkiye'de geçici görev en son adana daki arkadaşlara verildi. ben ekimde başladım. bütün illerin formatör görevlendirilmeleri okul açılmadan yapıldı. 1 eylül de görevlerine başladılar ben ve diğer formatörler ekim ayına kadar hem derse girdik hem de   formatörlük görevimizi yaptık. isteyen arkadaşlar diğer illerin formatör görevlendirmelerine bakabilirler.

2- geçici görevle kendi irademizle göreve başladıktan 1 buçuk ay sonra 23 kasımda irademiz dışında görevlerimiz iptal edildi. gerekçe eğitim öğretim aksıyormuş. aslında bizim geçici görev iptalinden sonra benim okulda eğitim ve öğretim aksamıştır.

3- 17 aralık günü acilen yangından mal kaçırır gibi formatörlük başvurusunu 18 aralık günü (arefe günü) öğlen saatine kadar yetiştirmemizi istediler nitekim önceki iptalden kendi adıma kaynaklanan geçici öğretmenlik sorununu çözmüştüm. sınıfım yoktu malesef geçen yıl 5. sınıfı mezun etmiştim idarecilerim formatör görevlendirmesi olacak diye bana sınıf dahi vermediler ama yine gönüllü olarak ekim ayına kadar hem derse girdim hem de formatörlük yaptım. formatörlük onayı geldikten sonra bile 10 saat derse giriyordum. başvuruları alel acele 1,5 güne sığdıran milli eğitim başvuru yapmamızdan 1 ay geçmesine rağmen olumlu yada olumsuz yazı gelmedi ve bu konuda formatörlük başvurusu yapan şartları uygun olan  arkadaşların mağdur edilmesi akıl alır şey değil.

4- yasal olarak hakkımız olan bizlerin görev ve çalışma esaslarını bildiren yönergede (2378) madde 20 okullarında bt sınıfları olan teknolojiden sorumlu ilave ek bir müdür yardımcısı verilir diye kesin bir hüküm olmasından kaynaklı maddeden dolayı teknolojiden sorumlu müdür yardımcısı olmak için dilekçe verdim işleme bile koymayıp norm kadro yönetmeliğini gerekçe göstermeleri ki bu konuyu tam 4 tane avukata danıştım norm kadro ile sizin bu maddenin uzaktan yakından alakası yok dediler çünkü teknolojiden sorumlu müdür yardımcılığı için ayrı bir kadro verilmesi açıkça 20. maddede belirtilmiş. neyse bu dilekçenin kayıt altına alınış tarihi 31 aralık 2008 ve bu dilekçelere istinaden okullarda görevli kadrolu müdür yardımcılarından birisinin bu görevi almaları konusunda yazı çıkarması yine türkiyenin hiçbir ilinde olmayan bir uygulama. heralde adana milli eğitim kendi yaptığı hataları bu geçici yazıyla ört bas etmeye çalışıyor.

bu arada müdür yardımcılığını isteyen bir düşüncem yok çok ta heveslisi değilim sırf adana milli eğitimin öne sürdüğü şartlardan kaynaklı bir de zaten formatörlük iptalini mahkemeye vermiştim   verdiğim bu dilekçe mahkeme sürecini etkileyebilmesi açısından avukatların talimatları doğrultusunda vermiştim.

burda bu kadar serzenişlerimize şikayetlerimize rağmen mağdur edilmemimize rağmen bir yetkilinin çıkıpta bizi aydınlatmaması da düşündürücü.

herşey bi kenara milyarlarca yatırım yapılan her fırsatta bilim ve teknolojiden bahseden meb yetkilileri bu formatör kıyımları ile bilim ve teknolojiye eğitime darbe vurmamışlar mı? acaba vicdanen rahatlar mı bilmiyorum ben ve benim durumda olan formatör arkadaşların okullarındaki BT sınıflarının kapılarına kilit vurulması bu sınıflardaki teknolojik araç ve gereçlerin çürümeye terkedilmesi işlevsiz hale getirilmesi sayın yetkililer bu işin sorumluları sizlere soruyorum  vicdanınız rahat mı?

temmuz ve ağustos aylarında tatillerini bile yapmayıp yazın kavurucu sıcağında her türlü fedakarlıkta bulunan üstelik ders ücreti bile talep bile etmeden 1.5 ay formatörlük kursu için başvuru yapan bu arkadaşlarımızın hakkını yemeniz vicdanınıza sığıyor mu? keşke bizleri kursa almasaydınız hiç olmasa önceden kafamız rahattı dersimize giriyorduk belirsiz kaygılarımız yoktu

aslında akavran öğretmenim benimde söyleyeceğim çok şey var daha ama şimdilik bu kadar. herkese saygılar........

Herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım..
13-01-2008 09:49 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
yumurtalıkonur
YUMURTALIK-YİBO

dönem arasında ucret vermeme için yapılıyo galiba bu geciktirme evet il formatörleri halen sessiz bu da düşündürücü tabii

-adana-yumurtalık-barbaros--yibo-
13-01-2008 11:44 PM
talip
Uzman Formatör

En azınadn bu durum hakkında bir açıklayıcı bilgi verilirse memnun oluruz.
olmayacaksa şayet biz de okullarımızda ders programımızı yapalım ve ona göre derslerimize girelim ki mağdur olmayalım...

14-01-2008 10:25 AM
yumurtalıkonur
YUMURTALIK-YİBO

arkadaşlar bugun gelen bir yazıya göre mevcut mudur yardımcılarından eğitime alınarak seminer sonucu teknolojiden sorumlu mudur yardımcılığı görevlendirmesi yapılacak. Bizler görevlerimizi bitirmiş görünüyoruz. Herkes başının çaresine baksın bence.

-adana-yumurtalık-barbaros--yibo-
14-01-2008 11:48 AM
vkaraca
Uzman Formatör

Teknolojiden Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevi ile formatörlerin pabucu dama atılmış oluyor. bunun başka açıklaması yok. niye formatörlük kursu verildiğinin sebebini de anlayadım.

14-01-2008 12:17 PM
Sayfa (7): « İlk < Önceki 1 [2] 3 4 5 6 Sonraki > Son »
Cevap Gönder  Konu Gönder 

Yazdırılabilir Bir Versiyon Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Konuyu Favorilerime Ekle

Forum Geçişi
Forum istatistikleri
En Cok Görüntülenen KonularEn Cok cevaplanan KonularEn Son Cevaplan KonularSon konularEn Cok Mesaj Yazan ÜyeBugün En Cok Mesaj YazanlarEn Yeni üyelerEn Cok Görüntülenen ForumEn Cok İtibar Puanı Olan Üye
(59106 Görüntülemeler)

(50151 Görüntülemeler)

(32248 Görüntülemeler)

(27218 Görüntülemeler)

(26626 Görüntülemeler)

(178 Yanıtlar)

(143 Yanıtlar)

(127 Yanıtlar)

(71 Yanıtlar)

(64 Yanıtlar)

Kimse Yok

(12198 Konular ve 12301 Mesajlar)