Beinsports1 izle - websporlive.com Beinsports2 izle - websporlive.com Beinsports3 izle - websporlive.com Tivibuspor1 izle - websporlive.com Tivibuspor2 izle - websporlive.com Tivibuspor3 izle - websporlive.com SMARTSPOR (CANLI) izle - websporlive.com Webspor izle,websporlive,webspor,beinsports izle,tivibuspor izle,lig tv izle,maç yayını izle,taraftarium
Cevap Gönder  Konu Gönder 
Periyodik Kontrol ve Muayene Hizmetleri
Yazar Mesaj
seoptimizasyon
Süper Moderator
*****


Mesajlar: 190
Grup: Registered
Katılım: May 2016
Durum: Çevrimdışı


Mesaj: #1
Periyodik Kontrol ve Muayene Hizmetleri

[IMG]https://i.hizliresim.com/rO5Xaz.png[/IMG]
TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelednirme A.Ş. A Tipi Uygunluk değerlendirme ve muayene kuruluşudur, bir çok test ve muayene işlerini yapmaktadır, ASTM, EN ve TS standardlarının tümünde muayene işlemleri ve gözetim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Başlıca hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir.
KALDIRMA Ä°LETME MAKÄ°NALARININ PERÄ°YODÄ°K KONTROLLERÄ°
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na dayanılarak 2013 yılında aynı bakanlık tarafından İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği çıkarılmıştır. Bu yönetmelik, işyerlerinde iş ekipmanlarının kullanımına yönelik sağlık ve güvenlik yönünden uyulması gereken minimum koşulları belirlemektedir.
BASINÇLI KAPLAR PERİYODİK KONTROLLERİ
Basınçlı kaplar, genel olarak kompresörler, hava tankları, kazanlar, buhar ve sıcak su kapları, hidrofor ve genleşme tankları, gaz tankları, sıvılaştırılmış petrol gazı tankları ve tüpleri,sanayi gazları depolama tankları, kalorifer kazanları ve kızgın yağ kazanları gibi kaplardır. Yürürlükteki yasal düzenlemelerde basınçlı kaplariç basıncı 0,5 bardan daha yüksek olan kap ve ekipmanlar olarak tanımlanmaktadır. Bu tanıma her türlü basınçlı kaplar ile bunların boru sistemleri, güvenlik sistemleri ve diğer ekipmanları girmektedir.
GAZ YAKMA TESÄ°SLERÄ° MUAYENE VE TESTLERÄ°
2011 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Gaz Yakan Cihazlara Dair Yönetmelik (2009/142/AT) yayınlanmıştır. Bu yönetmeliğin çıkarılma amacı, gaz yakan cihazların ve ekipmanlarının normal koşullarda kullanıldığı zaman, insanların ve evde yaşayan hayvanların sağlığını ve eşyaların güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde piyasaya sunulmalarını ve hizmete alınmalarını sağlamaktır.
ASANSÖR MUAYENELERİ
Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereğince asansörlerin yıllık düzenli kontrollerinin, A tipi akredite muayene kuruluşları tarafından yapılması gerekmektedir. Sözü edilen yönetmelik, insan ve yük taşımada kullanılan asansörlerin, çevrenin, insanların ve canlıların sağlık ve güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde kullanılmasını hedeflemektedir. Buna göre yönetmelik, asansörlerin işletilmesi, bakımı, yıllık kontrolleri, servis hizmetlerinin denetlenmesi ve garanti ve satış sonrası hizmetlere yönelik uyulması gerekli kuralları düzenlemektedir.
TAHRÄ°BATSIZ MUAYENE
Tahribatsız muayene, kontrol ve muayene yapılacak olan malzemelerin veya parçaların bütünlüğüne zarar vermeden yapılan muayene şeklidir. Tahribatsız muayenenin sonuçları, daha önce yapılmış olan tahribatlı muayenelerin sonuçlarına dayanarak değerlendirilmektedir.
GÖZETİM HİZMETLERİ
Gözetim hizmetlerine olan talep, hem ülkemizde hem de uluslararası ticaret dünyasında giderek artmaktadır. Artan kalite talepleri ve firmalar arası rekabet yarışı, küresel piyasaları devamlı canlı tutmaktadır. Bugün artık sadece kaliteli ürün ve hizmet üretmek yetmemekte, bu ürün ve hizmetlerin kaliteli olduklarının, tarafsız ve bağımsız hareket eden üçüncü taraf gözetimler ile de kanıtlanması gerekmektedir.
Link: http://www.muayene.com.tr

24-02-2018 03:38 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Cevap Gönder  Konu Gönder 

Yazdırılabilir Bir Versiyon Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Konuyu Favorilerime Ekle

Forum Geçişi
Forum istatistikleri
En Cok Görüntülenen KonularEn Cok cevaplanan KonularEn Son Cevaplan KonularSon konularEn Cok Mesaj Yazan ÜyeBugün En Cok Mesaj YazanlarEn Yeni üyelerEn Cok Görüntülenen ForumEn Cok İtibar Puanı Olan Üye
(65842 Görüntülemeler)

(53445 Görüntülemeler)

(37694 Görüntülemeler)

(30552 Görüntülemeler)

(29416 Görüntülemeler)

(178 Yanıtlar)

(143 Yanıtlar)

(127 Yanıtlar)

(78 Yanıtlar)

(64 Yanıtlar)

Kimse Yok

(12217 Konular ve 12320 Mesajlar)

(1172 Konular ve 1782 Mesajlar)

(858 Konular ve 873 Mesajlar)

(680 Konular ve 832 Mesajlar)

(683 Konular ve 745 Mesajlar)