Beinsports1 izle - websporlive.com Beinsports2 izle - websporlive.com Beinsports3 izle - websporlive.com Tivibuspor1 izle - websporlive.com Tivibuspor2 izle - websporlive.com Tivibuspor3 izle - websporlive.com SMARTSPOR (CANLI) izle - websporlive.com Webspor izle,websporlive,webspor,beinsports izle,tivibuspor izle,lig tv izle,maç yayını izle,taraftarium
Cevap Gönder  Konu Gönder 
Sayfa (18): « İlk < Önceki 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Sonraki > Son »
Formatör Öğretmen Görevlendirme İptali
Yazar Mesaj
serdarforum
Gönüllerin Formatörü

Grup: Registered
Durum: Çevrimdışı

RE: Formatör Öğretmen Görevlendirme İptali

ihsanunal Yazılan:
Diğer illerde durum nedir? diye yazmıştım işte cevaplar

http://www.bilgisayarbilisim.net/adanada...t6202.html

ihsan hocam bilgisayarbilisim.net burada özellikle formatörlere karşı cephe almış insanlar var. Bu işi sadece bilgisayar öğretmenlerinin yapmasına dair...

Her neyse uzatmayayım Diğer illerde durum nedir diye sormuşsun pek bu konuya yanıt vermemişler değil mi? Sanırım iptal işi sadece Adana'da oldu... Diğer illerde böyle bir sıkıntı görünmüyor izlediğim kadarıyla...

Bu Mesaj 29-11-2007 11:24 PM değiştirilmiştir. Değiştiren... : ihsanunal.

29-11-2007 10:44 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
basbag
Uzman Formatör

EVET ARKADAŞLAR YASAL SÜREÇ BAŞLAMIŞTIR.. BEN GEREKLİ EVRAKLARI HAZIRLAYIP SENDİKAM ARACILIĞIYLA AVUKATA VEKALETİMİ VERDİM..
MADDE 20
Bilgisayar laboratuarı bulunan okullara ilave bir müdür yardımcısı kadrosu verilir ve bilgisayar koordinatör öğretmeni müdür yardımcısı olarak görevlendirilir.

BU MADDEYİ DE EKLEDİM UMARIM DAVA LEHİMİZE SONUÇLANIR. Destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım..
30-11-2007 05:46 PM
talip
Uzman Formatör

Görevlendirmeleri iptal edilen arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimni iletiyorum.
ama anladığım kadarıyla sıra bizde...
hadi hayırlısı...
söyleyecek çok şey var ama her neyse...
Hepinize işlerinizde kolaylıklar ve muvaffakiyetler diliyorum...

01-12-2007 12:16 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
taylansel80
Uzman Formatör

Sad  RE: Formatör Öğretmen Görevlendirme İptali

inşallah davayı kazanırsınız yapılan keyfi uygulamalarla bu ülke yönetilmez.bukadar emeği bukadar insanın çabalarını bir mendil gibi buruşturup atmak demokrat bir ülkeye yakışmıyor.herkez yaptığının cezasını mutlaka görür.sonuna kadar yanınızdayız.
BANA DOKUNMAYAN YILAN BİR GÜN DAHİ YAŞAMASIN !!!!!!!!!!
ayrıca anlamadığım birşey daha var.hani koordinatörlerimiz neredeler.anca bizleri m.e.m. in yazılarını temcit pilavı gibi siteye göndererek açıklama yapmaya çalışıyorlar.onları zaten biz okuduk(allaha şükür okuma yazmamız var).hakkımızı kim savunacak.zeynel hocam derslerinde bizim direk egitek'e bağlılı olduğumuzu anlatıyordu hani nerde?

KÖR CEHALET ÇİRKEFLEŞTİRİR İNSANLARI !!
SUSKUNLUĞUM ASALETİMDENDİR ..
HER LAFA VERECEK BİR CEVABIM VAR ...
LAKİN BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE,
BİR DE SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE .
01-12-2007 01:43 PM
gunes01
Formator

bilgi edinmeden durumumuzla ilgili olarak bilgi istemiştik. 8 gün sonra aldığım cevap aynen aşağıdadır.
ben yine de bu husuta formatörlük görevine devam eden ve yerine ücretli öğretmenlerin görevlendirildiği sınıf öğretmenleri olmasından dolayı verilen cevabı tatmin edici bulmuyorum.
Saygılar Selamlar.

"""4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istemiş olduğunuz; Konu ile ilgili bilgiler görevli olduğunuz ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden sorulduğunda sizlerden boşalan sınıfların ücretli öğretmenler ile doldurulduğuna dair bilgi verilmiş, Böyle durumlardaki öğretmenlerimizin okul müdürü tarafından tekliflerinin yapılmaması gerekirken, yapıldığının bildirilmesi bu durumun velilerin serzenişlerine sebebiyet verdiğinden böyle durumdaki 37 formatörümüzün onayları Valiliğimizce iptal edilmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim

Üzeyir ÖZDOĞAN
Şube Müdürü  """

01-12-2007 03:39 PM
basbag
Uzman Formatör

gunes01 hocam biz 6 formatör arkadaş çarşamba günü üzeyir bey le yüzyüze görüştük bize de öncelikle sizlerden boşalan sınıfların ücretli öğretmenler ile doldurulduğu için eğitim öğretim aksıyor dedi bizde aynı durum geçici müdür muavinleri için geçerli dedik ve de isterlerse okul müdürümüzden eğitim ve öğretimin aksamadığına dair  resmi bir yazı alacağımızı ve aksine eğitim ve öğretimin sayemizde daha da geliştiğini içeren yazı yada okul müdürümüzle buraya gelip sizinle (kaldıki 3-5 formatör arkadaşımızın okul müdürü formatörlük iptalinin saçma olduğunu il milli eğitime gelmiş söylemiş)yüzyüze görüştürebiliriz dedik köşeye sıkıştırdık. sonra da sizin formatörlüğünüz ücret yönetmeliğine aykırı dedi. onu da araştırdım ücret yönetmeliğinde bu konuyla ilgili bir maddeye rastlayamadım. anlayacağın adamlar kafaya koymuşlar ve 2. dönem formatör sayısını 50'ye indirecekler. halen görevde olan eğitici formatörler de dahil formatörlüğü garanti değil. bizim tek yapacağımız iş Bilgisayar laboratuarı bulunan okullara ilave bir müdür yardımcısı kadrosu verilir ve bilgisayar koordinatör öğretmeni müdür yardımcısı olarak görevlendirilir. maddesinden yola çıkarak ya teknolojiden sorumlu müdür muavini (kadrolu) olmak için elimizdeki bütün imkanları kullanıp bastıracaz yada kadro için MEB'in harekete geçmesini bekleyeceğiz. gerçi bizlere kadro verilmesi için meclisten bu yönde karar çıkması lazım işimiz meclise de kaldıysa düşünemiyorum. Milli Eğitimin işine kaldıysak ta bu söylediklerim ütopik kalıyor. ben bunun için mahkemeye verdim sizlerinde bütün formatör arkadaşlarında bu yönde adım atmaları gerekiyor. Bu iş senle benle yada 8-10 kişiyle olmaz bunu ilk günden buraya yazmıştım. bu arada İl koordinatörümüz Zeynel GİRENTE'nin bu durum karşısında hiçbir açıklama yapmaması en azından üzüntülerini bile dile getirmemesi sadece bikaç kelimeyle geçiştirmesini de halen anlayamıyorum peki biz bu yönde sağlıklı bilgileri Zeynel Hocadan almayacazda kimden alacaz sitemlerimi de iletmek istiyorum. en azından kendisi yıllardır bu işin içinde ve azçok işin ehli yönetmeliklere hakim ve tecrübeli de bizlere yol gösterebilirdi.

Herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım..
01-12-2007 06:22 PM
akavran
Uzman Formatör

Arkadaşlar; o kadar saçma gerekçelerle bu işler oluyor ki bu 37 sınıf öğretmeni, Adana'daki bütün eğitim öğretimi aksattığından(!?) büyük bir keşmekeşlik oluyor(Üstelik aksatabileceği ihtimali üzerine bu karar alınıyor).

Adama sormazlar mı koskoca Türkiye'de böyle bir aksaklık olmazken Adana'da nasıl olabiliyor? Ya Adana MEM çok iyi çalışıyor diğer illerdeki MEM'ler bu işten pek anlamıyor; ya da adana MEM de bir sorun var.

Sınıf öğretmenleri aksatabiliyorda diğer branş öğretmenleri ve müd. yardımcı olarak görevlendirilen nasıl oluyorda aksatmıyor? Üstelik bir kaç hafta içinde 7000 küsür sınıf öğretmeni ataması olacakken, bunun eğitim ve öğretimdeki aksaklığa çözüm getirmesi gerekirken böyle bir karar almak ne kadar sağlıklı...

Ayrıca gerekçeye uyan diğer s. öğretmenleri neden hala görevde ve gerekçeye uymayanların görevleri iptal edilmiş durumda. Bu iptalden dolayı mağdur olan öğretmenlerin mağduriyetleri nasıl telafi edilecek?

Zaten böyle bir görevlendirme, usulü gereği kaygan bir zemine oturtulmuş, kör topal idare edilmeye çalışılıyordu. Bunun temelde çözümü MEB'in elinde. Eğer bir çözüm getirilmezse tirliyonluk yatırımlar çürüyüp çöplüklere atılacak. Ardından vah vah edilecek!?

Zeynel hocamın suskunluğu da kanaatimce çok manidar...

Saygılar....

Bu Mesaj 02-12-2007 05:16 PM değiştirilmiştir. Değiştiren... : akavran.

01-12-2007 08:29 PM
cumaduymaz
Formator

Formatörlük kursuna katılan öğretmenler kandırıldı mı?
Yoksa belli bir süre kullanılarak sonra sizinle işimiz bitti  mi denilecek.
Bunca yetişmiş, teknolojik kabiliyete sahip öğretmenin geleceğini planlayamaz duruma düşürülmesi eğitime vurulmuş bir darbe değil midir.
Onca masraflarla açılan bilişim teknoloji sınıfları eğer gereksiz ve önemsizse bu paralarla eğitim alanında daha yararlı işler yapılamaz mıydı.
Okullarında komik duruma düşürülen 37 öğretmenin yaşadıkları travma nasıl giderilecek?

Bu soruların cevabını hep birlikte öğrenmek zorundayız…

Rencide edilen 37 arkadaşa birlikte hareket ederek sesimizi ankaraya duyurmayı öneriyorum.

Açıkçası ben meslekten istifa etmek dahil her türlü refleksi göstermeye hazırım. Ya da bizi adana dan sürerler. Fena da olmaz. Başka illerde böyle bir rezalet yok en azından.

Bu arada bende sendikam aracılığıyla 20.maddenin uygulanması hususunda ve uğradığımız onur kırıcı davranış karşısında manevi tazminat davası açtığımızı belirtmek isterim.
ocakta madur sayısı artacak. bundan eminim.
ama en sonunda ve her zaman haklı olan kazanacaktır...
cuma duymaz
05052586695
her zaman yapacak bir şey vardır...

01-12-2007 11:47 PM
kkara1979
Formator

Yeni Formatör Öğretmen Görevlendirme İptali

arkadaşlar aldığım bilgilere göre yeni bir iptal şuan imza aşamasındaymış. anlaşılan yavaş yavaş sınıf öğretmenlerinin formatörlüğü iptal edilecek. ama anlamadığım üzeyir bey formatörlük başvurularında komisyonda görevli biri olmasına rağmen yönetmelikleri okumadan mı kararlar aldı da sonradan yönetmeliklere aykırı diye bu görevlendirmeleri iptal etmek için uğraşıyor. madem aykırı idi komisyonda kabul etmeseydiniz. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ben anlamadım. ANLADIĞIM BİRŞEY VAR ODA üzeyir bey hangi bölümde görev yaptıysı mutlaka orada mağdur olan sınıf öğretmenleri olmuştur....

03-12-2007 10:53 AM
gunes01
Formator

yıl 2004.

2002 ekim ayı sonunda eş durumundan adana'ya geldim.
iki yıla yakındır depodaydık(!?)
2 ay ata i.ö.
1 dönem m.ali yılmaz i.ö.
1 dönem makimsan i.ö
2 ay kılıçlı köyü i.ö.

ve ardından üreğir Cerenli köyü i.ö.
birleştirilmiş sınıflı 1-2-3 bir öğretmen 4-5 bir öğretmen bu köye atandık. ve hala eş durumumuz devam ediyor. depodakiler içinde en uzak giden biriyim.

üzeyir beyin lafına bakın: "ben seni merkeze vermiştim de vali iptal ettirdi." heehh heee.

Burası Türkiye....

03-12-2007 10:22 PM
Sayfa (18): « İlk < Önceki 1 2 3 [4] 5 6 7 8 Sonraki > Son »
Cevap Gönder  Konu Gönder 

Yazdırılabilir Bir Versiyon Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Konuyu Favorilerime Ekle

Forum Geçişi
Forum istatistikleri
En Cok Görüntülenen KonularEn Cok cevaplanan KonularEn Son Cevaplan KonularSon konularEn Cok Mesaj Yazan ÜyeBugün En Cok Mesaj YazanlarEn Yeni üyelerEn Cok Görüntülenen ForumEn Cok İtibar Puanı Olan Üye
(57555 Görüntülemeler)

(49584 Görüntülemeler)

(30889 Görüntülemeler)

(26534 Görüntülemeler)

(25763 Görüntülemeler)

(178 Yanıtlar)

(143 Yanıtlar)

(127 Yanıtlar)

(64 Yanıtlar)

(64 Yanıtlar)

Kimse Yok

(12179 Konular ve 12282 Mesajlar)