Beinsports1 izle - websporlive.com Beinsports2 izle - websporlive.com Beinsports3 izle - websporlive.com Tivibuspor1 izle - websporlive.com Tivibuspor2 izle - websporlive.com Tivibuspor3 izle - websporlive.com SMARTSPOR (CANLI) izle - websporlive.com Webspor izle,websporlive,webspor,beinsports izle,tivibuspor izle,lig tv izle,maç yayını izle,taraftarium
Cevap Gönder  Konu Gönder 
Sayfa (18): « İlk < Önceki 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Sonraki > Son »
Formatör Öğretmen Görevlendirme İptali
Yazar Mesaj
cumaduymaz
Formator

Grup: Registered
Durum: Çevrimdışı

RE: Formatör Öğretmen Görevlendirme İptali

vali yardımcısıyla da görüştüm. olaydan haberi bile yok. hatta formatörlüğün ne demek olduğunu bilmiyor. "siz öğretmensiniz formatörlüğü boş zamanınızda yapacaksınız dedi bana"...burası türkiyeee...

adam gibi öğretmenliğimizi yapıyorduk. düştüğümüz duruma bak.
sırada bakan var. onunla da görüşeceğim.
belki onun da haberi yoktur formatörlükten.
yukarı çıktıkça komedi artıyor arkadaşlar...
lakin ben taktım bir defa.
bu komedi filminde baş rol olacağım.
yoksa fügüranlık yaptırıyorlar.

03-12-2007 10:37 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
basbag
Uzman Formatör

Evet arkadaşlar formatörlük iptali ile ilgili geçen yazımda yasal sürecin başladığını sizlere duyurmuştum. şimdi de formatörlükle iptali ile ilgili perşembe günü SENDİKAM ARACILIĞIYLA BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAKTIR.  Dün akşam sendikamın yönetim kurulu toplantısına ben de katıldım ve basın açıklaması yapılması yönünde karar aldırttırdım. BASIN AÇIKLAMASINA KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA YER VE SAATİNİ AKŞAMA BELİRTECEM DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM (görevde olan olmayan bütün formatör arkadaşların herkesi) Diğer sendikaların da bu konuyla ilgili basın açıklamasına da aynı hassasiyetle destek olacağımı da belirterek, bizlere yapılan bu keyfi uygulamaya seyirci kalmayacağınızı temenni ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

ferhat başbağ
yeşilevler ilköğretim okulu
0506 301 19 29

Herşeyi denerim ama yapabildiklerimi yaparım..

Bu Mesaj 04-12-2007 04:42 PM değiştirilmiştir. Değiştiren... : basbag.

04-12-2007 04:21 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
basbag
Uzman Formatör

FORMATÖRLÜK İPTALİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

GÜNÜ:  PERŞEMBE
SAAT:  10.30
YER  :  EĞİTİM-SEN
          (büyükşehir belediyesi karışısı pedük. apt. kat:3)

katılımlarınızı bekliyoruz...

05-12-2007 12:26 AM
cumaduymaz
Formator

FORMATÖRLÜK İPTALİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

GÜNÜ:  PERŞEMBE
SAAT:  13:00  YER  :  EĞİTİM-İŞ

ARI SİNAMASI YANI. ATATÜRK CAD. LCWAİKİKİ ÜZERİ.

HERKESİ BEKLİYORUZ

05-12-2007 01:54 PM
aliyucel
Formator

BRİLİK İÇERİSİNDE OLMAZ VE BANA NE DEMEYE DEVAM EDERSEK İLERDE ÇOK DAHA VAHİM DURUMLARLA KARŞILAŞIRIZ. ONUN İÇİN DİYORUM Kİ "GELİN BİRLİK OLALIM.HAKLARIMIZI ARAYALIM.YA HEP BERABER YA HİÇ BİRİMİZ." ONUN İÇİN ÖRGÜTLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ.FORMATÖRLER OLARAK TALEPLERİMİZİ GÜNDEME TAŞIYALIM.YA BİZE KADRO VERSİNLER YA DA HEP BİRLİKTE BIRAKALIM.    SAYGILARIMLA

06-12-2007 10:05 AM
basbag
Uzman Formatör

EĞİTİM-SEN  

BASINA VE KAMUOYUNA!

16.11.2007 tarihinde Adana İl Milli Eğitimin okullarda görevli 37 Bilişim Teknolojisi Formatör Öğretmenlerinin eğitim ve öğretimi aksattığı ve bu 37 sınıf öğretmeni arkadaşımızın yerine gelen sözleşmeli yada ücretli öğretmenlerin devleti zarara uğrattığı gerekçesiyle Türkiye’nin başka hiçbir ilinde eşine benzerine rastlanmayan bir uygulamayla formatörlük görevlerini iptal etmiştir.

Her söylemde ‘ÜCRETLİ-SÖZLEŞMELİ’ diye tutturan , daha geçen hafta 10.000 tane sözleşmeli öğretmen ataması yapan Bakanlık acaba devleti zarara uğratıp suç işlemiyor mu?

Branşı sınıf öğretmeni olmayan formatör arkadaşların yerlerine geçici yada ücretli öğretmenler verildiği zaman, yine okullarda geçici müdür yardımcılığı yapan öğretmen arkadaşların yerlerine geçici yada ücretli öğretmenlerin verildiği zaman, İl ve İlçe Milli Eğitimlerin çeşitli komisyonlarında görevli olan öğretmen arkadaşların yerlerine geçici yada ücretli öğretmenlerin verildiği zaman devlet zarara uğratılıp suç işlenmiyor mu? Teknolojik kabiliyeti yüksek 179 tane formatör öğretmenin geleceğini planlayamaz duruma düşürülmesi eğitime vurulmuş bir darbe değil midir?  Bu 37 öğretmenimizin dönem ortasında kendi iradeleri dışında görevlerinin iptal edilmesi ve dönem ortasında mağdur edilmesi eğitime vurulmuş bir darbe değil midir?

Adana ilinde yaz tatilinde bilgisayardan anlayan ve gerekli şartları uygun olan öğretmenleri bakanlık aracılığıyla İl Milli Eğitimin açtığı kurslara katılıp Bilişim Teknolojisi formatör öğretmenliği yapmaya hak kazanmış ve ekim ayında valilik oluruyla Adana İlinde 179 Bilişim Teknolojisi formatör öğretmeni görevlerine başlamışlardı. Yıllarca atıl durumda olan kapılarına kilit vurulan trilyonlarca yatırım yapılan okullarda bulunan hatta bazıları kermes deposu olarak kullanılan BT araçları okulun çeşitli birimlerinde çarçur edilirken Bilgisayar Teknoloji sınıfları görevlerine başlayan bilişim teknolojisi formatör öğretmenleri tarafından öğretmen ve öğrencilerin Bakanlığın 15.03.1993 tarihindeki 2378 sayılı Tebligler Dergisindeki yönergesinde de olduğu gibi öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına açması ve trilyonluk yatırımların tekrar eğitim ve öğretime kazandırılmasını sağlamışlardır. Bu durum itibariyle verilen bu iptal kararı sonucunda BT sınıfları işlevsiz hale getirilip devlet zarara uğratılmamış mıdır?

Personel Genel Müdürlüğünün bu iptal kararının hemen ardından 23-11-2007 tarihinde gönderdiği yazı da 2007-2008 öğretim yılında Bilişim Teknolojisi sınıfı bulunan okullarda görevlendirilen ve henüz görevlendirilmemiş “Bilişim Teknolojisi Formatör öğretmenler”e  ihtiyaç duyulduğunu bildirmesi İl Milli Eğitimin vermiş olduğu yanlış kararla çelişki göstermiyor mu?

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu bu tuhaf uygulamayı anlamak mümkün değildir. Madem bu öğretmenlerin bilgisayar formatörlükleri iptal edilecekti, peki  neden bunlara tüm  yaz tatili boyunca 180 saat kurs verip  ve görevlerini Ekim ayında onaylayıp göreve başlattınız.

Milli Eğitim Bakanlığının 15.09.1993 tarihindeki 2378 sayılı Tebligler Dergisindeki yönergesinde Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarında Bilgisayar Formatör Öğretmenlerinin Görevleri Hakkındaki Yönergenin 20. maddesinde Bilgisayar laboratuarı bulunan okullara ilave bir müdür yardımcısı kadrosu verilir ve bilgisayar koordinatör öğretmeni müdür yardımcısı olarak görevlendirilir. Maddesinden hareketle Bilişim Teknolojisi formatör öğretmenlere kadro verilmesini geçici öğretmenlerle bu işin çözülemeyeceği kanısındayız.

Biz Eğitim-Sen olarak Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu keyfi ve yanlış uygulamasını protesto ediyoruz ve Hukuki olarak ta bu iptal kararının arkasında duracağımızı basına ve kamuoyuna duyuruyoruz.

Bu Mesaj 06-12-2007 10:45 PM değiştirilmiştir. Değiştiren... : basbag.

06-12-2007 04:00 PM
basbag
Uzman Formatör

Bu arada bu basın açıklaması metninin aynısı http://www.memurlar.net  sitesine de gönderdim bu akşam yada yarın akşam memurlar net ten gelişmeleri takip edebilirsiniz.

06-12-2007 04:24 PM
basbag
Uzman Formatör

EĞİTİM-İŞ SENDİKASININ BASIN AÇIKLAMASININ METNİ

Bilgisayar Formatör Öğretmenlerinin Görevlendirilme İptali

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 24 Eylül 2007 tarih ve 29679 sayılı yazısı:”İlimizde bulunan bilişim teknolojisi sınıflarının daha etkin, verimli, bilinçli ve yoğun kullanılması amacıyla eğitim etkinliklerinde bilgisayar destekli eğitim öğretimde azami verimle kullanılmasını sağlamak, bilgisayar destekli eğitimi okullarımızda yaygınlaştırmak, bu konularda öğretmen ve öğrencilere rehberlik yapmak, bilişim teknolojisi konusunda ihtiyaç duyulan eğitimleri vermek, bu sınıfların kesintisiz olarak işler durumda kalmasını sağlamak, örgün eğitim öğretim saatleri dışında bu sınıflardan çevre halkının da yararlanmasını sağlamak ve benzeri amaçlarla “179 öğretmen, Bilişim Teknolojisi Formatör Öğretmeni olarak” ilgi emir doğrultusunda 24 Eylül 2007-31 Aralık 2007 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürü Sn: Atilla GÜLSAR’ın teklifi ile görevlendirilmişti.

Ancak; Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 16 KASIM 2007 tarih ve 29847 sayılı yazısı:”…Valilik Makamından alınan olur ile Bilişim Teknolojisi sınıflarında okul bilgisayar formatör öğretmeni olarak görevlendirilen ekte adı soyadı ve görev yeri belirtilen formatör öğretmenlerin bu görevlendirmeleri sonucunda görevlendirme yapılan okullarda öğretmen açığının oluşması ve eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamasına sebep olabileceği kanaatinden dolayı ilgi valilik onayı ile görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirilme onayının iptali müdürlüğümüzce uygun görülmektedir. Milli Eğitim Müdürü Sn: Atilla GÜLSAR’ın teklifi ile 37 Bilgisayar Formatör Öğretmenin onayı iptal edilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürüne sesleniyoruz bu nasıl bir eğitim öğretim planlamasıdır ki; 54 gün içinde birbiriyle çelişen iki kararın altında da sizin imzanız var.

Ayrıca; Milli Eğitim Bakanlığının 15.03.1993 tarih ve 2378 sayılı Tebliğiler Dergisi madde 20: “Bilgisayar laboratuarı bulunan okullara ilave bir müdür yardımcısı kadrosu verilir ve bilgisayar koordinatör öğretmeni müdür yardımcısı olarak görevlendirilir.” Denildiğinden İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hukuka aykırı olan bu iptal kararını tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz. Aksi halde Eğitim-İş olarak hukuki süreci başlatacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

06-12-2007 05:29 PM
basbag
Uzman Formatör

dünkü yapılan basın açıklamasını yeni adana gazetesi, toros gazetesi, yeni başak gazetesi manşetten genişçe yer vermiş.. ayrıca sabah gazetesi güney ekinde de haberimiz çıkmış..

07-12-2007 03:33 PM
ukeless
Yeni Üye
*

Arkadaşlar ben bilgi edinmeye konuyla ilgili bi mail göndermiştim. Bana gelen cevabı sizlerlede paylaşmak istedim.

Sayın ******** Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün 04.07.2007 tarih ve12089 sayılı yazısı doğrultusunda, Adana Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğütarafından 24.09.20007 tarih ve 29679 sayılı olur ile İliniz Yüreğir ilçesi ******** Okulunda 31.12.2007 tarihine kadar bilişim teknolojisiformatör öğretmeni olarak görevlendirildiğinizi, ancak iliniz milli eğitim müdürlüğünün 20.11.2007 tarih ve 29952 sayılı yazısı ile görevlendirmenizinbitimine az bir süre kala görevlendirme iptaline gidildiğini belirtmektesiniz.Genel Müdürlüğümüzün 04.07.2007 tarih ve 12089 sayılı yazısının 2.Sayfasında yer alan bilişim teknolojisi formatör öğretmenleringörevlendirme esas ve usulleri ile ilgili 5. maddesinde her ne kadar “Görevlendirme sonuna kadar kararname ile yer değiştirme hariç görev iptaliyapılmayacaktır.” denilse de aynı yazımızda “Milli eğitim müdürlüklerininbu görevlendirmeleri yaparken örgün öğretimi de aksatmayacak şekilde…“hususu doğrultusunda bu görevlendirmelerin yapılması gerektiğibelirtilmiştir. Bu sebeple, görevlendirme öncesinde ve sonrasında örgün öğretimde meydana gelebilecek aksamaları önlemek amacıyla yapılacak görevlendirme iptali, görev yeri değişikliği, yeni görevlendirme yapma gibi vb. eğitim öğretime yönelik düzenlemeler yapma hakkı tamamen il milliEğitim müdürlüklerine bırakılmıştır.

Evet gelen cevap yazısı aynen bu. Yorumu size bırakıyorum..

07-12-2007 04:48 PM
Sayfa (18): « İlk < Önceki 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Sonraki > Son »
Cevap Gönder  Konu Gönder 

Yazdırılabilir Bir Versiyon Görüntüle
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Üye Ol | Konuyu Favorilerime Ekle

Forum Geçişi
Forum istatistikleri
En Cok Görüntülenen KonularEn Cok cevaplanan KonularEn Son Cevaplan KonularSon konularEn Cok Mesaj Yazan ÜyeBugün En Cok Mesaj YazanlarEn Yeni üyelerEn Cok Görüntülenen ForumEn Cok İtibar Puanı Olan Üye
(60406 Görüntülemeler)

(51013 Görüntülemeler)

(33422 Görüntülemeler)

(27913 Görüntülemeler)

(27095 Görüntülemeler)

(178 Yanıtlar)

(143 Yanıtlar)

(127 Yanıtlar)

(78 Yanıtlar)

(64 Yanıtlar)

(12214 Konular ve 12317 Mesajlar)

(1158 Konular ve 1768 Mesajlar)